Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Inowrocław

Pochodzące z nielegalnego źródła kilkanaście tysięcy sztuk papierosów, ponad 3 kilogramy tytoniu, banderole ze znakami akcyzy i blisko 25 litrów, najprawdopodobniej, spirytusu - to wszystko zabezpieczyli funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcyjną KPP w Inowrocławiu w jednym z mieszkań. Mężczyzna, jeszcze tego samego dnia, usłyszał zarzut posiadania nielegalnego towaru, za co będzie musiał stanąć przed sądem.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcyjną inowrocławskiej komendy zabezpieczyli pochodzące z nielegalnego źródła ponad trzynaście tysięcy papierosów, 3.3 kilograma suszu tytoniowego, 10 banderoli ze znakami akcyzy oraz blisko 25 litrów, najprawdopodobniej, spirytusu. W tym celu weszli w miniony wtorek (29.01) do jednego z mieszkań na terenie Inowrocławia. Do wyjaśnienia sprawy zatrzymany został mieszkający tam mężczyzna.
Jeszcze tego samego dnia, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut nielegalnego posiadania wyrobów podlegających akcyzie. Jak oszacowali funkcjonariusze straty Skarbu Państwa wyniku tej przestępczej działalności wyniosły ponad 14 tysięcy złotych. Teraz o dalszym losie podejrzanego zadecyduje sąd.
Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli samochód mężczyzny.

Autor: Michał Parzyszek
Publikacja: Michał Parzyszek

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.