Inowrocławscy policjanci włączyli się w działania związane z Dniem Bezpiecznego Internetu. Spotkali się z uczniami szkoły podstawowej w Jaksicach i Turzanach oraz przedszkolakami.

Policjanci z Inowrocławia odwiedzili ostatnio uczniów i przedszkolaków w Turzanach i Jaksicach. Mówili o korzystaniu z internetu i zagrożeniach, które mogą z tego wynikać. Ważnym zagadnieniem była cyberprzemoc, publikowanie filmów i zamieszczanie zdjęć. Wszystko to może prowadzić do nienawiści w sieci. Dzieci i młodzież muszą wiedzieć i być świadomi tego, że niepokojące informacje w internecie można znaleźć w rożnych źródłach komunikacyjnych. Dlatego warto do komputera zasiadać z rodzicami i opiekunami, którzy będą czuwać na bezpieczeństwem swoich dzieci. Podczas spotkań policjanci posługiwali się również filmami edukacyjnymi, by wiadomości poprzeć przykładami prawidłowych zachowań.
Przy okazji spotkań policjanci poruszyli także inne zagadnienia. Mowa tu o środkach odurzających i odpowiedzialności osób nieletnich.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.