Z okazji Międzynarodowego Dnia Numeru Alarmowego 112 profilaktycy z inowrocławskiej komendy spotkali się wczoraj (10.02) z przedszkolakami, aby rozmawiać, m.in. o tym jak wzywać pomoc w przypadku niebezpieczeństwa. O podstawowych zasadach bezpieczeństwa policjanci rozmawiali z wychowankami inowrocławskich przedszkoli „Duszek” oraz „Krasnal” wykorzystując popularne bajki dla dzieci.

Asp. Izabela Lewicka-Woszczak i mł. asp. Anna Grecman spotkały się w „Krasnalu” z dziećmi by rozmawiać o korzystaniu z numeru 112 i wzywaniu pomocy, zachowania względem obcych i zasadach ruchu drogowego. Aby lepiej skupić uwagę najmłodszych i dotrzeć do słuchaczy wykorzystały one wiersz „Kłamstwo” Stanisława Jachowicza. Utwór był dobrym wprowadzeniem do wytłumaczenia dzieciom dlaczego pomoc powinno wzywać się tylko w sytuacjach prawdziwego zagrożenia, nigdy dla zabawy. Policjantki razem z przedszkolakami przeprowadziły scenki z wzywania pomocy oraz reagowania na obcych. Ponadto przeprowadziły z nimi grę polegającą na układaniu numeru 112.
Asp. Justyna Piątkowska i st. sierż. Michał Parzyszek dla wychowanków przedszkola „Duszek”, poza wierszem „Kłamstwo”, przygotowali bajkę „Królewna Śnieżka”. Te dwa teksty pozwoliły policjantom lepiej wyjaśnić przedszkolakom, że wobec obcych osób należy zachować ostrożność i nie brać od nich żadnych rzeczy. Mundurowi zwrócili też uwagę na to gdzie dzieci mogą szukać pomocy jeśli coś będzie im zagrażać. Omówili także zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, m.in. przechodzenia przez jezdnię.
Dzieci chętnie i aktywnie brały udział w zajęciach, dzieliły się również własnymi spostrzeżeniami w tematyce bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkań funkcjonariusze wręczyli dzieciom kolorowanki edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu.

Autor: Michał Parzyszek
Publikacja: Michał Parzyszek

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.