Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Inowrocław

Z okazji tegorocznego Dnia Kobiet, inowrocławska Policja zaprosiła do swojej siedziby kobiety, by spędziły wyjątkowo ciekawie swój czas. Było zwiedzanie siedziby, spotkanie z policjantkami i policjantami oraz szereg niespodzianek.

By uatrakcyjnić Dzień Kobiet, zaproszone zostały do Komendy Powiatowej Policji panie. Wśród nich znalazły się takie, które są zainteresowane obecnie lub przyszłościowo służbą w mundurze, ale nie tylko. Również te, które nie miały sposobności zwiedzić siedziby miejscowych stróżów prawa. Wczoraj (07.03) była ku temu okazja. Inicjatorkami przedsięwzięcia były asp. szt. Izabella Drobniecka i asp. Justyna Piątkowska, które przygotowały dwugodzinne spotkanie z „mundurem”. Było to nie tylko spotkanie, które miało na celu zaznajomienie się z zadaniami policjantów, ale też zobaczenie policyjnego sprzętu, broni, środków transportu i psów służbowych. Goście zatem spotkali się z policjantkami i policjantami różnych wydziałów, którzy opowiedzieli, jakie zadania stoją przed nimi w służbie.

Technik Kryminalistyki asp. szt. Michał Misterski, zdradził paniom nieco na temat swojej pracy na miejscu różnych zdarzeń. Podzielił się wiedzą o zabezpieczaniu śladów i omówił zasady działania AFIS-u, czyli Automatycznego Systemu Identyfikacji Daktyloskopijnej oraz zdjęciach sygnalitycznych. Policyjne wyposażenie strzeleckie zaprezentowali asp. Dariusz Filipczak i asp. Łukasz Gamrat, którzy zaciekawili panie rodzajami broni w Policji i innym wyposażeniem do służby. Ich stanowisko było przez panie długo oblegane. Ponadto policjanci ci omówili działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i wręczyli gościom magnesy promujące to narzędzie.

Pracownik komendy Krystian Dąbrowski odpowiedział na wszystkie pytania dotyczące warunków rekrutacyjnych, dokumentacji oraz wymogów, jeśli chodzi o przyjęcia do służby. Blisko połowa z gości deklarowała zainteresowanie służbą. Wręczył również paniom na ten temat informatory.

Mł. asp. Paweł Czyżewski z WRD zaprezentował wyposażenie służące do mierzenia prędkości pojazdów oraz do kontroli stanu trzeźwości. Opowiedział też o działaniach i celowości kontroli drogowych. Nie pominął wskazówek dotyczących prawidłowego poruszania się po drogach. St. sierż. Honorata Czyżewska omówiła na czym polegają postępowania dotyczące wykroczeń.

Asp. Justyna Piątkowska zainteresowała gości prowadzeniem postępowań, bo do niedawna była śledczą w Wydziale do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją. Za jej pośrednictwem panie wysłuchały informacji o rodzajach cyberprzemocy, a także strukturze organizacyjnej policji i zadaniach prewencyjnych. Asp. szt. Izabella Drobniecka wystąpienia poszczególnych policjantów, przeplatała informacjami na temat profilaktyki społecznej, współdziałania z mediami i ich celowości.

Gdy pojawili się policyjni przewodnicy: asp. Krzysztof Lamański i sierż. szt. Kamil Kornacki wraz z „Cwaniakiem” i „Barsą”, rozmowom o służbie z psami nie było końca. Ich zaangażowanie w tego rodzaju służbę i tak ciekawa formą rozmowy, panie nagrodziły brawami!
Podczas spotkania miały miejsce również: zwiedzanie jednostki, wątki historyczne na temat policyjnej siedziby, ćwiczenia z promilgoglami, alcoblow. Panie otrzymały również upominki w postaci wielu materiałów, które promują bezpieczeństwo. Pamiątkowe zdjęcia dopełniły wspólnie spędzony czas.
 

 

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.