Policjanci z Inowrocławia podczas wczorajszej służby zatrzymali trzech kierujących, którzy jechali na „podwójnym gazie”. Konsekwencje z którymi muszą się liczyć to nawet kara pozbawienia wolności.

W Szadłowicach  patrol WRD wyjaśniał okoliczności kolizji drogowej. W chwili, gdy policjanci dotarli na miejsce, u kierującego samochodem marki Audi 39-letniego mężczyzny stwierdzili blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Na terenie gminy Złotniki Kujawskie, policjanci zatrzymali do kontroli jadącego motorowerem. Kierujący nim 55-letni mężczyzna miał 2,64 promila alkoholu w organizmie.

W Borkowie gmina Inowrocław, patrol z Inowrocławia zatrzymał kierującego samochodem marki VW Polo. 40-letni mężczyzna miał 1,56 promila alkoholu w organizmie.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest  przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. W I kwartale roku, na terenie powiatu inowrocławskiego, policjanci WRD zatrzymali łącznie 32 kierujących, którzy jechali w stanie nietrzeźwości lub  po użyciu alkoholu i popełnili tym samym przestępstwa bądź wykroczenia.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.