„Kryształowe Serce” jest honorowym policyjnym wyróżnieniem przyznawanym za wzorową i ofiarną postawę na rzecz mieszkańców, zarówno w czasie służby, ale też w czasie wolnym.

W tym roku uhonorowano nim 9 stróżów prawa z inowrocławskiej komendy. „Kryształowe Serca” trafiły do następujących policjantów w naszego powiatu:

- asp. Andrzej Sobecki Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu 8 listopada 2017 roku zapobiegł próbie samobójczej utonięcia osoby

- sierż.szt. Marcin Kasiorek Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu 8 listopada 2017 roku zapobiegł próbie samobójczej.

- sierż.szt. Tomasz Dąbrowski Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu 14 maja 2018 roku zapobiegł próbie samobójczej.

- sierż.szt. Arkadiusz Ciupa Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu 14 maja 2018 roku zapobiegł próbie samobójczej.

- asp.szt. Michał Kurczewski Komisariat Policji  w Pakości 9 lipca 2018 roku zapobiegł próbie samobójczej.

- sierż.szt. Adam Sojkowski Komisariat Policji w Pakości 9 lipca 2018 roku zapobiegł próbie samobójczej.

- asp.szt. Paweł Welka Komisariat Policji w Kruszwicy 8 sierpnia 2018 roku zapobiegł i uratował życie osobie próbującej popełnić samobójstwo.

- mł.asp. Karol Barczak Komisariat Policji w Kruszwicy 8 sierpnia 2018 roku zapobiegł i uratował życie osobie próbującej popełnić samobójstwo, oddał również swój szpik ratując przez to życie innej osobie.

- asp.sztab. Wojciech Budzich Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu 15 maja 2017 roku zapobiegł i uratował życie osobie próbującej popełnić samobójstwo.