Mieszkańcy miasta i gminy odetchnęli z ulgą. Zakończyła się przebudowa mostu drogowego w Janikowie, w ciągu drogi powiatowej Cieślin – Kościelec – Janikowo. Kierowcy jeżdżą teraz zupełnie nową przeprawą.

- To kolejne zadanie inwestycyjne, na które udało się pozyskać środki budżetu państwa i dołożyć brakującą kwotę. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w proces realizacji – mówiła podczas dzisiejszej uroczystości starosta Wiesława Pawłowska.

Wstęgę przecięli oficjalnie Wiesława Pawłowska, burmistrz Janikowa Andrzej Brzeziński, poseł Krzysztof Brejza i przedstawiciele wykonawcy. Poświęcenia nowej przeprawy dokonał proboszcz miejscowej parafii ksiądz Antoni Michalak.

 

 

Most jest przystosowany do klasy obciążeń "A", czyli do 50 ton, a nie jak wcześniej do 20. Po przebudowie most zyskał także na szerokości. Budowa pochłonęła 4,2 mln zł, z czego blisko połowę tej kwoty powiat pozyskał z budżetu państwa.

Przypomnijmy, że istniejący wcześniej most pod względem użytkowym i formalnym nie spełniał wymogów eksploatacyjnych, wobec czego został całkowicie rozebrany, a w jego miejscu powstał nowy obiekt inżynierski.