Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Inowrocław

Pogoda sprzyja wypoczynkowi w plenerze. Przy tej okazji warto też spędzać czas pożytecznie. Inowrocławscy seniorzy prócz wytchnienia nad wodą, mogli dowiedzieć się ciekawostek na temat własnego bezpieczeństwa. To za sprawą policjantek z Inowrocławia.

Seniorzy z inowrocławskiego Domu Dziennego Pobytu „Życzliwa Przystań” byli ostatnio w gospodarstwie agroturystycznym „Cwał” w Jaksicach. Piknik przygotowany dla nich spełniał walory rekreacyjne, ale nie tylko.

Wśród uczestników bowiem były dwie policjantki: asp. szt. Izabella Drobniecka i asp. Justyna Piątkowska. Przygotowały one informacje na temat zagrożeń, z którymi mogą się zetknąć seniorzy. Formuła przekazu była m.in. taka, że seniorzy zostali zaangażowani do wyrecytowania i wyśpiewania ponad trzydziestu historyjek związanych z bezpieczeństwem.

Dzięki temu wszyscy seniorzy oraz pracownicy placówki powtarzali rymowanki dotyczące: poruszania się po drogach, metod oszustw i kradzieży, wizyt nieznajomych osób w domach, telefonicznych naciągaczy na rzekome wygrane, odblasków, jazdy rowerem oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjantki wręczyły także seniorom edukacyjne książeczki z krzyżówkami oraz elementy odblaskowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka
  • Policjantki i seniorzy na pikniku edukacyjnym.
  • Recytacja wierszyków o bezpieczeństwie.
  • O bezpieczeństwie na wesoło.
  • Zdjęcie grupowe seniorów z policjantkami.
  • Seniorzy otrzymują elementy odblaskowe.
  • Policjantka wręcza seniorom książeczki edukacyjne.
  • Krzyżówki dotyczące zagrożeń trafiły do rąk uczestników pikniku.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.