Policjanci z Gniewkowa zajmowali się wyjaśnieniem sprawy rozboju, do którego doszło na terenie miasta. Gdy dowiedzieli się o przestępstwie dotarli do poszkodowanego i zatrzymali napastników. Dzisiaj obaj podejrzani stanęli przed oskarżycielem. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Wczoraj (18.07.19) na terenie Gniewkowa policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, których podejrzewali, że brali udział w rozboju. Funkcjonariusze uzyskali informację o przebiegu zdarzenia. Ustalili i sami dotarli do poszkodowanego mężczyzny, który wówczas złożył zawiadomienie o przestępstwie.

Doszło do niego dzień wcześniej (17.07.19) około 19.00 na ulicy. Wtedy dwóch mężczyzn, w wieku 28 i 52 lata, zaatakowało poszkodowanego. Sprawcy pobili go, a następnie zabrali mu rower warty 600 zł.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy doprowadził do tego, że obaj napastnicy usłyszeli zarzut rozboju. Skradziony rower został odzyskany, a podejrzani dzisiaj stanęli przed oskarżycielem, który zdecyduje o dalszych ich losach. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.