Kujawskie Centrum Kultury oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i Ii stopnia im. Juliusza Zarębskiego zapraszają na Zaduszki Jazzowe, które odbędą się w środę, 30 października 2019 roku, o godz. 18.30 w Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej w Inowrocławiu (ul. Kilińskiego 16a). Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza. Patronat medialny sprawuje wydawnictwo Jazz Forum oraz Polskie Radio PiK.
Muzyczną gwiazdą tegorocznej edycji będzie Maciej Sikała, saksofonista, kompozytor i wykładowca klasy saksofonu na kierunku jazzowym w Akademiach Muzycznych w Gdańsku i Bydgoszczy, grający w Kwartecie ASAF. Nagrywał i koncertował z Lesterem Bowiem, Reggiem Workmanem, Dolphem Castelano, Milesem Griffithem, Davidem Liebmanem, Clarencem Seay, Ronniem Burragem, Billym Hartem, Joanne Brackeen, Kennym Wheelerem, Wojciechem Niedzielą, Arturem Dutkiewiczem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem i Leszkiem Możdżerem. W kwietniu 2004 roku wziął udział w trasie koncertowej amerykańskiego saksofonisty Billy Harpera. Koncertował w Niemczech, na Litwie, w Rosji, Mołdawii, Francji, Rumunii, Bułgarii i Macedonii. Nagrał ponad 50 płyt, w tym 6 autorskich, z których dwie były nominowane do nagrody „Fryderyki”. W ankiecie „Jazz Top” magazynu Jazz Forum zajmuje obecnie (oraz w Iatach 1995-2005, 2010, 2012-2018) pierwsze miejsce w kategorii saksofonu tenorowego.
W koncercie wezmą również udział pedagodzy Wydziału Jazzowego PSM II stopnia, którzy zaprezentują autorskie interpretacje standardów muzyki jazzowej.

Bilety w cenie 20 zł dostępne są w Kujawskim Centrum Kultury (ul. Kilińskiego 16, tel. 52 357 58 67) oraz Państwowej Szkole Muzycznej (ul. Kilińskiego 16a).

Zapraszamy serdecznie!

 baner

plakat