Powiat Inowrocław: Powiat ma budżet na przyszły rok!
To była ostatnia sesja w tym roku. Najważniejszym punktem był przyszłoroczny budżet.
Skarbnik Powiatu Beata Zimon-Plaskota przedstawiła szczegółowe założenia tego projektu i poinformowała, że dochody w 2020 roku wyniosą ponad 190 milionów złotych, a wydatki pochłoną ponad 193 miliony złotych.
Zarówno dochody jak i wydatki będą wyższe niż w roku ubiegłym. Tradycyjnie najwięcej pieniędzy zostanie przeznaczonych na wynagrodzenia oraz działalność statutową.
- Wierzę, że wchodząc w 2020 rok z mniejszą kwotą będziemy go kończyć z większymi środkami na inwestycje. Jest to możliwe, bo tak stało się również w tym roku - mówiła starosta Wiesława Pawłowska.
Ostatecznie radni przyjęli uchwałę budżetową. Przeciw zagłosowali tylko radni PiS. Jak wyjaśnił radny Marek Knop, o takiej decyzji opozycji zdecydowały jedynie uwagi co do sposobu procedowania uchwały. Radni PiS sam budżet na 2020 rok ocenili jako skonstruowany poprawnie.
Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu,
inowroclaw.powiat.pl/
inowroclaw.powiat.pl/contents/content/10/6978
Autor: krystian