Dwa tysiące maseczek otrzymał Powiat Inowrocławski od firmy Market BHP. Zostaną one przekazane do użytku mieszkańców oraz pracowników powiatowych jednostek.

 

Tysiąc maseczek będą mogli użyć mieszkańcy korzystający z usług podstawowej opieki zdrowotnej na terenie powiatu. 500 zostanie przekazanych dla pracowników powiatowych jednostek, a reszta pozostanie w „żelaznej rezerwie”.

- Dziękuję w imieniu wszystkich, którzy będą korzystali z maseczek. To bardzo szlachetny gest – mówi starosta Wiesława Pawłowska, która przy okazji zwróciła się a apelem do wszystkich mieszkańców.

Szczególnie - jako osoba znajdująca się w kręgu zwiększonego ryzyka - prosi ona o niewychodzenie z domów bez maseczek i rękawiczek oraz o zastosowanie się do innych rygorów ostrożności.

- Zostańmy w domu, dbajmy o siebie pijmy sok z dzikiego, czarnego bzu, bądźmy dla siebie mili i dobrzy. Tylko tak damy radę przetrwać. Dbajmy o naszych starszych i chorych członków rodzin. Oni nam nie zagrażają - to my stanowimy zagrożenie dla nich. Nauczmy Ich podstawowych zasad ochrony. Na bok złości i urazy – apeluje Wiesława Pawłowska.