W związku z wejściem w życie Tarczy antykryzysowej 4.0 Powiatowy Urząd Pracy Inowrocławiu ogłasza nowe nabory. Część starych naborów zmienia natomiast status i będzie obowiązywała do odwołania.

 

24 czerwca br. weszła w życie Tarcza antykryzysowa 4.0, która wprowadziła kilka istotnych zmian w mechanizmach wdrażanych przez powiatowe urzędy pracy. Na jej  mocy rozszerzony został przede wszystkim katalog odbiorców form wsparcia.

Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu wczoraj ogłosił otwarte nabory na następujące formy wsparcia: niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla organizacji pozarządowych, dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz składek na ubezpieczenia społeczne dla kościelnej osoby prawnej działającej na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, oraz jej jednostce organizacyjnej. Nabory rozpoczęły się 29 czerwca i mają charakter otwarty (określona została wyłącznie data rozpoczęcia naboru).

Kolejną istotną zmianą, jaką wniosła Tarcza 4.0 jest przekształcenie charakteru naborów z zamkniętych (dotychczas ogłaszane były co 14 dni) na otwarte w ramach następujących form wsparcia: dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców, dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych, dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych. Tym samym ww. nabory przekształciły się w otwarte, tj. bez wyznaczania daty końcowej.

Sposób naboru wniosków na pożyczki dla mikroprzedsiębiorców nie uległ zmianie. Przypomnijmy, że nabór ten został ogłoszony 1 kwietnia i od początku miał charakter otwarty.

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem aplikowania o przyznanie wsparcia jest możliwość dokonania tej czynności za pośrednictwem wortalu https://praca.gov.pl. Wnioskodawca na wspomnianej platformie wypełnia formularz elektronicznie, a następnie podpisuje cyfrowo i przesyła bezpośrednio do właściwego urzędu pracy. Inne sposoby to: przesłanie wniosku i załączników w wersji elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP (Adres skrytki: /pupino/SkrytkaESP) https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/opis-uslugi/pismo-ogolne-do-urzedu/pupino, przesłanie wniosku i załączników w wersji papierowej na adres urzędu.