Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Inowrocław

Inowrocławska policja zaprasza dzieci do udziału w konkursie.
 
Wraz z rozpoczęciem nauki, policjanci ruszają z nowym profilaktycznym przedsięwzięciem. Mowa tu o konkursie plastycznym pt. „Odblaskowy Uczeń”, który jest adresowany do uczniów klas od „O” do III szkół podstawowych powiatu inowrocławskiego.
Okres jesienny to czas zbliżających się szarówek, mgieł i coraz szybciej zapadającego zmroku. W trosce o bezpieczeństwo dzieci pamiętajmy, że warto mieć przy plecaku, tornistrze, czy kurtce, elementy odblaskowe. Kierowcy wówczas lepiej widzą pieszych, co ma wpływ na bezpieczeństwo.
Organizatorem konkursu jest Powiat Inowrocławski i Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu. Podstawowym celem inicjatywy jest to, aby propagować bezpieczne zachowania podczas poruszania się po drogach, kształcić właściwe postawy, uświadamiać o niebezpieczeństwach wynikających z niewłaściwego postępowania uczestników ruchu drogowego. Ważne jest także to, żeby zachęcać dzieci do angażowania się w tematykę dotyczącą ich własnego bezpieczeństwa.
Uwaga dzieci! Waszym zadaniem jest wykonanie pracy plastycznej. Powinna ona zawierać zasady prawidłowych, czy też nieprawidłowych postaw na drodze, ze szczególnym pokazaniem tego, jak ważne są znaczki, taśmy, kamizelki odblaskowe.
Na Wasze prace czekamy do dnia 15 października 2020 r.