Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Inowrocław

Rozgrywki okręgowe Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym przyniosły sukces uczniom I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu.

 

Dwaj uczniowie Kaspra: Kamil Polewski z kl. III e i Oskar Serkowski z kl. II i znaleźli się wśród sześciorga najlepszych w województwie kujawsko-pomorskim i wywalczyli awanse do etapu centralnego tej olimpiady przedmiotowej.

Młodzi kasprowiczanie pomyślnie obronili przygotowane prace badawcze oraz zdali egzaminy ustne przed komisją wyłonioną na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Za nieco ponad miesiąc walczyć będą na Uniwersytecie Warszawskim o zwolnienie z matury z wiedzy o społeczeństwie i indeksy na najlepsze uczelnie krajowe.

Kamil i Oskar są uczniami klas społeczno-prawnych, a ich opiekunem merytorycznym jest dr Sławomir Drelich. Oskar pod opieką dra Drelicha realizuje indywidualny tok nauki z wiedzy o społeczeństwie i filozofii. Obaj uczniowie zdobywali już swoje pierwsze sukcesy olimpijskie w ubiegłym roku, a ten rok mogą również zaliczyć do bardzo udanych, gdyż w czerwcu czeka ich jeszcze walka w finale centralnym VIII Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka, który odbędzie się na Uniwersytecie w Białymstoku.