Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Inowrocław

Projekt inowrocławskiej policji oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Inowrocławiu pod nazwą „Hej :) Tak! Hejt :( Nie!” realizowany jest po to, by przeciwdziałać cyberprzemocy, a w tym hejtowi. Ponadto ma on uczyć poprawnych zachowań, gdy mowa o reagowaniu na zagrożenia w internecie.

Wczoraj (30.11) przedstawicielki Komendy Powiatowej Policji i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Inowrocławiu uczestniczyły w profilaktycznym przedsięwzięciu w Szkole Podstawowej w Jaksicach. Tam odbył się dzień bezpieczeństwa w ramach projektu „Hej :) Tak! Hejt :( Nie!” . Uczniowie przed komisją w składzie: st. asp. Justyna Piątkowska i asp. szt. Izabella Drobniecka oraz Pani Sylwii Głęboczyk i Pani Moniki Brudzińskiej zaprezentowali się według scenariusza przesłanego szkołom gminy Inowrocław.

Udział w inicjatywie wzięło łącznie siedem klas od IV do VIII. Komisja wysłuchała piosenki o cyberprzemocy, obejrzała scenki przedstawione w formie bajki, walki na argumenty i tańca. Dzieci i młodzież była ucharakteryzowana i przebrana po to, by zwizualizować problem hejtu i radzić jak go uniknąć oraz jak z nim sobie radzić.

Komisja oceniająca podkreśliła wspaniałe przygotowanie uczniów i nauczycieli do tej profilaktycznej inicjatywy. Pochwalone zostały formy i sposób prezentacji oraz pomysły ich wykonania. Zwyciężyła klasa VIII b, która uzyskała od komisji najwięcej punktów. Nagrody dla tej klasy niebawem ufundowała Gmina Inowrocław. Niebawem trafią one do uczniów.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom!

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu