Inowrocławska policja podsumowała weekend na drogach powiatu. Bilans to dziewięć zdarzeń drogowych. Były też mandaty dla cyklistów oraz kierowców za prędkość.

W okresie (25-27.03) na terenie powiatu inowrocławskiego policjanci interweniowali w związku zaistniałymi ośmioma kolizjami drogowymi. Ich sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości od 800 do 2 000 zł. Patrole namierzyły również kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Policjanci ruchu drogowego dziesięciu kierowców ukarali mandatami w kwotach od 1 020 do 1 500 zł.

Ujawnionych zostało ośmiu rowerzystów, którzy jechali w stanie nietrzeźwości (od 0,68 do 3,12) promila alkoholu w organizmie. W sześciu przypadkach policjanci ukarali te osoby mandatami karnymi w wysokości 2 500 zł każdy. W dwóch przypadkach sprawy zostały skierowane do sądu z wnioskiem o ukaranie.

Wczoraj (27.03) po godz. 15.00 patrol ruchu drogowego został skierowany w rejon skrzyżowania ul. Poprzecznej i ul. Przypadek w Inowrocławiu. Tam doszło do zderzenia dwóch pojazdów marki Audi i Kia Ceed. Na skutek zderzenia pojazd audi wjechał na chodnik i potrącił kobietę prowadzącą wózek z dzieckiem. Piesza wraz z dzieckiem trafiła do szpitala na badania. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu