Wymiana informacji o poczuciu bezpieczeństwa była celem spotkania policjantki z inowrocławskimi seniorami. Bywalcy domu dziennego pobytu największe zagrożenie widzą ze strony kierowców.

Dziś (19.05) w Domu Dziennego Pobytu w Inowrocławiu „Życzliwa Przystań” odbyło się spotkanie z cyklu „senior bezpieczny, bo senior wie”. Policjantka rozmawiała z bywalcami domu o tym, co oznacza dla nich własne bezpieczeństwo. Jego poczucie to ważna sprawa dla każdego człowieka. Dlatego pogadanka wiązała się z omówieniem zasad poruszania się po drogach. Seniorzy bowiem najbardziej obawiają się nieprawidłowych reakcji ze strony kierujących pojazdami.

Policjantka przypomniała seniorom podstawowe przepisy przekraczania jezdni podkreślając, że pieszy nie ma bezwzględnego pierwszeństwa przed pojazdem. Oznacza to, że on również musi zatrzymać się i rozejrzeć przed pasami. Rozmowa dotyczyła również cyklistów i jeżdżących hulajnogami.

Przy okazji spotkania nie mogło oczywiście zabraknąć informacji o pilnowaniu swojego mienia, gdy idziemy na zakupy. Mowa tu o trzymaniu torebki i saszetki na widoku, niezabieraniu do sklepów całej emerytury lub renty oraz nienoszenia w torebce numeru PIN do konta. Wizyta byłą również okazją do przypomnienia o metodach działania oszustów, w kontekście oszustw „na wnuczka i policjanta”, bo te co jakiś czas pojawiają się na terenie powiatu inowrocławskiego.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

 

  • seniorzy słuchają pogadanki
  • widok na rozłożone na stole foldery z pojazdami służb
  • grupowe zdjęcie policjantki z seniorami