Policja Inowrocław: Szkoła Podstawowa nr 2 w Inowrocławiu przerobiła” materiał na temat przeciwdziałania mowie nienawiści

1 min czytania

Materiał na lekcje przygotowany przez inowrocławskie policjantki i Centrum Promocji Dialogu w Janikowie oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkek Kultury w Janikowie cieszy się w szkołach aprobatą. Tym razem po niego sięgnęli wychowawcy klas IV-VIII z SP nr 2 w Inowrocławiu.

Wychowawcy klas na swoich godzinach rozmawiali z uczniami na bardzo ważny temat: Przeciwdziałanie mowie nienawiści co może zrobić każdy z nas?”.

Posłużyli się w tym celu scenariuszem zajęć, który wprowadził dzieci w temat, a który poprzez różną formę zajęć był ciekawy. Uczniowie wzięli udział w pogadance, dyskusji, pracy indywidualnej i grupowej, ćwiczeniach integracyjnych, zdefiniowali mowę nienawiści, obejrzeli film. Posługiwali się przy tym własnymi doświadczeniami związanymi z hejtem. Powstały też pomysły jak z nim walczyć. Jedna z klas swoje przemyślenia zawarła w postaci graficznej i plakatowej.

W klasach młodszych wychowawcy poszli o krok dalej. Zajęcia trwały jeszcze drugą godzinę lekcyjną.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu,

inowroclaw.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb9/informacje/wiadomosci/126311,Szkola-Podstawowa-nr-2-w-Inowroclawiu-przerobila-material-na-temat-przeciwdziala.html

Autor: krystian