Gdy sprawca wyrwał kobiecie torebkę i uciekał jej wołanie usłyszał przypadkowy przechodzień. Natychmiast ruszył w pościg i ujął złodzieja. Kryminalni postawili sprawcy zarzut kradzieży zuchwałej. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat więzienia.

W piątek (10.06.22) w godzinach popołudniowych patrol zauważył w rejonie ul. Jacewskiej w Inowrocławiu jak jeden z mężczyzn przytrzymuje na ziemi drugiego. W tym samym czasie, policjanci usłyszeli drogą radiową informację od dyżurnego, że została okradziona seniorka. Patrol ustalił, że interweniujący usłyszał wołanie poszkodowanej, która krzyczała, że została okradziona i wskazała kierunek ucieczki sprawcy. Pobiegł za nim, dogonił go i ujął.

Policjanci ustalili okoliczności zdarzenia, a podczas przeszukania zatrzymanego 27-latka, ujawnili przy nim sporą gotówkę oraz inne rzeczy, które mogły pochodzić z tego przestępstwa. Podczas sprawdzania terenu na trasie ucieczki mundurowi znaleźli też w zaroślach torebkę należącą do kobiety. Na podstawie zebranych dowodów i zabezpieczonych śladów mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj (12.06.22) usłyszał zarzut kradzieży zuchwałej. Doprowadzony do oskarżyciela jego decyzją został do czasu rozprawy w sądzie objęty policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju. Podejrzany musi liczyć się teraz z tym, że może trafić za kraty na 8 lat.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu