Na trzy miesiące do aresztu trafił 31-letni mieszkaniec gminy Kruszwica. Po tym, jak wpadł w ręce kruszwickiej policji gdy kierował skradzionym pojazdem, sprawy, które miał w prowadzeniu zostały połączone. Efektem tego jest kilkumiesięczna izolacja, a kara jaka mu grozi to ponad 7 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu (08.06) kruszwicki patrol otrzymał zgłoszenie o kradzieży Forda Transita z ul. Narutowicza w Inowrocławiu na szkodę jednej z firm. Samochód miał się przemieszczać po gminie Kruszwica dlatego miejscowi policjanci poszukiwali tego pojazdu w swoim rejonie. Gdy byli na ul. Kujawskiej w Kruszwicy zauważyli takiego forda, a w nim za kierownicą młodego mężczyznę. Obezwładnili go i zatrzymali. Od mężczyzny było czuć alkohol. Policjanci ustalili, że ten zatrzymany ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami za wcześniejsze podobne „przygody” na drodze. Dlatego trafił do policyjnego aresztu.

W tym czasie policjanci z Inowrocławia zbierali przeciwko niemu dowody. Mężczyzna miał aktualnie prowadzone postępowanie karne za kierowanie w maju pojazdem w stanie nietrzeźwości. W przeszłości odbywał też wyrok za jazdę w 2013 roku po alkoholu. Najwyraźniej nic go to nie nauczyło.

Dowody zgromadzone przez kryminalnych doprowadziły do tego, że 31 – letni zatrzymany dwa dni później (10.06) usłyszał zarzut: kierowania pojazdem po alkoholu i kradzieży samochodu. Tego ostatniego przestępstwa dokonał w taki sposób, że wykorzystał moment pozostawionych kluczyków w stacyjce, wsiadł do Forda Transita i odjechał. Właściciel straty oszacował na ponad 21 tys. zł.

Kryminalni przedstawili mężczyźnie zarzuty, a następnie doprowadzili go do prokuratury. Oskarżyciel formułując wniosek do sądu podkreślił, że podejrzany nie miał jakichkolwiek hamulców przed popełnianiem kolejnych przestępstw i nie respektował prawomocnych wyroków sądu. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez sąd na 3 miesiące. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy.  Kara jaka mu grozi to 7 i pół roku odsiadki za kratami.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu