Uczniowie inowrocławskiej „11” są pełni werwy i informacji na temat bezpiecznego wypoczynku. Piosenka i wierszyk przygotowane przez uczniów oraz policyjne porady dały im do myślenia.

Gdy mówią „wakacje”, widać na ich twarzach uśmiech. Gdy słyszą „bezpieczeństwo”, muszą wiedzieć co wolno, a co nie. Dlatego st. asp. Justyna Piątkowska i asp. szt. Izabella Drobniecka na zaproszenie pedagoga szkolnego Pani Joanny Pstrong spotkały się z uczniami aż sześciu klas.

Dzieci zaprezentowały piosenkę o wakacjach i wierszyk o ruchu drogowym. Policjantki podkreślały, że najważniejsze jest to, by poznane zasady stosować w praktyce.

Wspólna zabawa i gra w piłkę z pytaniami pozwoliła policjantkom poznać zasób informacji uczniów na temat zasad przebywania na kąpieliskach, w górach i lesie. Następnie funkcjonariuszki apelowały do uczniów o to, by zawsze mówiły rodzicom: gdzie, z kim i w co się bawią. Odpowiedzialne zachowanie zapobieganie przykrym wydarzeniom.

Wszyscy uczniowie otrzymali od policjantek folder pod nazwą "Artystyczny przeWodnik". W nim przeczytają o akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" i konkursie na spot promujący bezpieczne przebywanie w wodzie i nad wodą.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu