Policyjne narzędzie do zgłaszania informacji o nieakceptowanych społecznie zdarzeniach działa i od samego początku się sprawdza. Sygnały zaznaczane za jego pośrednictwem są sprawdzane przez policjantów i weryfikowane oraz niwelowane. Róbmy to także w wakacje, zgłaszajmy swoje spostrzeżenia!

Zapowiadane na najbliższe dni upały z pewnością  skierują wiele osób nad wodę. Wypoczynek będzie wiązał się ze schładzaniem wodą i tu zatrzymajmy się na chwilę. Policja apeluje i informuje, by korzystać z wody w miejscach do tego wyznaczonych, czyli strzeżonych. Tam gdzie są służby i ratownik.

Policyjni wodniacy wraz z WOPR-em i strażakami oraz strażą rybacką pełnią systematycznie służby na wodach, jednakże sami też musimy myśleć o własnym bezpieczeństwie.

Jednym z sygnałów Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa są tak zwane „dzikie kąpieliska”, które można zaznaczać na mapie po to, by nie doszło do utonięć oraz innych przykrych zdarzeń. Policjanci wszystkie zgłoszenia odczytają i skontrolują.  
Myślmy o własnym bezpieczeństwie i swoich bliskich. Niech beztroska, alkohol, brawura czy lekkomyślność nie stały się przyczyną tragedii.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu