Policja Inowrocław: Apelujemy o rozsądek podczas pobytu nad wodą
Letnie temperatury zachęcają do wypoczynku w rejonie zbiorników wodnych, jednak warto pamiętać o bezpieczeństwie swoim i bliskich podczas zażywania ochłody nad wodą. Lekkomyślność może się skończyć tragedią.
Policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypominają podstawowe zasady, które należy stosować:
**- Pływając na sprzęcie wodnym nie pijmy alkoholu i zakładajmy kapoki
- Nie skaczmy do wody w nieznanych miejscach, tym bardziej na główkę”
- Nie pływajmy ani nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu
- Korzystajmy z kąpielisk strzeżonych, tzw. dzikie kąpielisko” nie jest oznakowane i nie możemy tam liczyć na pomoc ratownika
- Pilnujmy dzieci, powinny się one bawić w wodzie tylko pod opieką dorosłego**
Pamiętajmy także o pilnowaniu swoich rzeczy osobistych, które pozostawione bez nadzoru mogą paść łupem złodziei, podobnie jak nasze mieszkania, które przed wyjściem, a tym bardziej dłuższym wyjazdem, powinny być dobrze zabezpieczone.
st. asp. Justyna Piątkowska
Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu
__Film https://youtu.be/d4RANMXCEDU
Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu,
inowroclaw.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb9/informacje/wiadomosci/127503,Apelujemy-o-rozsadek-podczas-pobytu-nad-woda.html
Autor: krystian