Inowrocławscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące wypadku drogowego. Na przejściu dla pieszych została potrącona rowerzystka. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj (03.08) około godz. 14.30 na ulicy Jacewskiej w Inowrocławiu interweniowała policja. Zgłoszenie dotyczyło wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem marki Mazda kobieta, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła przejeżdżającą rowerem 86-letnią cyklistkę. Rowerzystka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. W tej sprawie toczy się postępowanie, które ma wyjaśnić jak dokładnie doszło do wypadku i kto zawinił.

Podinsp. Sebastian Górski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu: - kieruję apel do cyklistów o jazdę zgodnie z przepisami. Regulują one, że za jazdę rowerem po przejściu dla pieszych jest mandat karny w wysokości od 50 do 100 zł. Pamiętajmy, że łamiąc zasady stawiamy na szali swoje zdrowie i życie. Apeluję również do kierowców. Zbliżasz się do „pasów” bezwzględnie zachowaj ostrożność i obserwuj otoczenie.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu