Kruszwiccy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który ukradł laptopa. Sprawca wykorzystując fakt otwartego okna na parterze kamienicy, wszedł do środka i dokonał kradzieży. Dzięki dociekliwym policjantom z Kruszwicy sprzęt został odzyskany.

Dziś (04.08) podczas porannych działań kruszwickich policjantów został zatrzymany na ulicy w centrum miasta 28-letni mężczyzna. Policjanci zebrali dowody na to, że on stoi za kradzieżą laptopa. Sprzęt został skradziony dwa tygodnie temu z jednego z mieszkań na terenie Kruszwicy. Sprawca widząc otwarte okno na parterze kamienicy, wszedł niepostrzeżenie i ukradł laptopa wartego blisko 1,4 tys. zł.

Kruszwiccy policjanci podczas prowadzenia szerokich poszukiwań za sprzętem i sprawcą odwiedzili też jeden z lombardów na terenie powiatu inowrocławskiego. Tam znaleźli i odzyskali skradzione mienie oraz ustalili osobę, która go zastawiła. Pozostawało dotrzeć do niej i wyjaśnić jej udział w posiadaniu mienia.

Zatrzymany dzisiejszego ranka 28-latek okazał się nie tylko tym, który przyniósł laptopa do lombardu. On też dokonał jego kradzieży. Taki też ma zarzut. Kara z jaką przyjdzie mu się zmierzyć to kara do 5 lat za kratami.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu