Przed nami jesień, poranne mgły i szybko zapadający zmrok. Dlatego policjanci już teraz przygotowują wszystkich, by korzystali z odblasków. One ratują życie.

Inowrocławscy policjanci asp. szt. Justyna Piątkowska i dzielnicowy asp. Łukasz Jezierski odwiedzili ostatnio uczniów klas I – III w Szkole Podstawowej w Górze gmina Inowrocław.

Przekazali dzieciom podstawowe informacje o ich bezpieczeństwie podczas poruszania się po drogach, stawiając duży nacisk na elementy odblaskowe. Zachęcali do noszenia kamizelek odblaskowych, taśm i znaczków tego typu, które poprawiają widoczność na drogach. Policjanci również wyposażyli uczniów w odblaski, które ufundowała i zakupiła Gmina Inowrocław.

Podczas prelekcji mundurowi również przekonywali dzieci, by te nie dały się zaczepkom osób, których nie znają, nie brały od nich żadnych rzeczy i nie dały się namówić na przejażdżkę samochodem. Policjanci również uczyli uczestników spotkania, w jakich przypadkach i jak kontaktować się z numerem alarmowych 112.  Dzieci także interesowało umundurowanie policjantów i to jakie zadania w służbie realizują, stąd była również dyskusja na ten właśnie temat.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu