Kruszwiccy policjanci zakończyli właśnie postępowanie w sprawach kradzieży, w które uwikłany jest 28-letni mieszkaniec tej gminy. Odwiedzał różne sklepy, kradł wybrane artykuły, którymi potem handlował. Może iść za to siedzieć na pięć lat.

Policjanci z kruszwickiego komisariatu prowadzili kilka postępowań dotyczących kradzieży, które miały miejsce podczas wakacji. Ze zgłoszeń wynikało, że sprawca brał z półek perfumy, kosmetyki, alkohol i artykuły spożywcze, a następnie wybiegał ze sklepu.

Działania wykrywcze doprowadziły do tego, że z dziesięcioma kradzieżami w trzech sklepach policjanci zaczęli łączyć znanego im 28-letniego mieszkańca gminy Kruszwica. Zabezpieczony monitoring, pokazujący sylwetkę mężczyzny i ubiór, pozwolił na podejrzenie, że z kradzieżami ma związek właśnie on. W ubiegłym tygodniu policjanci trafnie wytypowali sklepowego złodzieja.

Po tym jak wpadł w ich ręce, na podstawie zgromadzonych dowodów i zabezpieczonych śladów, przesłuchali go w charakterze podejrzanego. Mężczyzna przyznał się i wyjaśnił, że większość skradzionych rzeczy sprzedawał przypadkowo napotkanym osobom. Resztę zostawiał dla siebie.

Teraz 28-latek musi liczyć się z tym, że kodeks karny przewiduje za kradzież pięć lat odsiadki.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu