Każdego dnia przez nietrzeźwych kierowców dochodzi do wypadków drogowych. Można temu zapobiec jeśli jedzie się na trzeźwo. Tego właśnie każdej służby pilnują policjanci.

W ciągu ostatnich dwóch dni patrole na terenie gminy Kruszwica namierzyły i zatrzymały czterech nietrzeźwych kierujących pojazdami:

  • w miejscowości Kobylniki patrol skontrolował jadącego vw golfem 35-letniego mężczyznę, który podróżował z pasażerem. Policjanci ustalili, że kierowca miał 0,82 promila alkoholu w organizmie,
  • w miejscowości Sukowy patrol namierzył seata, a w nim 61-letniego kierowcę. Ten miał 0,88 promila alkoholu w organizmie.

Prawa jazdy obu kierowców zostały zatrzymane. Mężczyźni odpowiedzą  za przestępstwo jazdy po alkoholu i grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Swoje i innych bezpieczeństwo na szali postawili również dwaj rowerzyści. W Woli Wapowskiej i Kruszwicy patrole skontrolowały trzeźwość dwóch cyklistów. Jeden w wieku 51 lat miał 0,78, a drugi lat 26 – 0,66 promila w organizmie.

Mandaty jakie otrzymali to 2 500 złotych każdy.

Jeśli widzisz nietrzeźwych kierujących na drodze reaguj! Powiadom policję, bo tacy kierowcy zagrażają samym sobie, ale przede wszystkim innym uczestnikom ruchu. Zapobiegajmy wypadkom!

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu