Prawidłową postawą wykazał się mieszkaniec powiat konińskiego. Mając podejrzenie, ze kierowca jadący przed nim może być na podwójnym „gazie”, zaalarmował służby. Dzięki temu, być może nie doszło do tragedii.

W miniony czwartek (17.08.2023) właściwą postawą wykazał się kierujący 41-letni mężczyzna. Jadąc drogą krajową numer 15 zauważył pojazd marki Opel Corsa, który „łapie” pobocze. Miał przypuszczenia, iż ten może być pod wpływem alkoholu. Niezwłocznie poinformował służby, a następnie monitorował pojazd, który zjechał na pobliską stacje paliw w miejscowości Suchatówka. Kierowcą Opla okazała się być 31-latka, mieszkanka powiatu konińskiego. Po przybyciu policjantów na miejsce potwierdzili oni fakt, iż kobieta jest nietrzeźwa. Policyjny alkomat wykazał prawie promil alkoholu. Ponadto okazało się, że kobieta nie jechała sama. Wiozła ona dwójkę dzieci w wieku 5 i 7 lat.

Policjanci na miejscu zatrzymali jej prawo jazdy. Teraz o karze za popełnione przestępstwo zadecyduje sąd.

Tak lekkomyślne zachowanie mogło doprowadzić do tragedii. Akurat w tym przypadku udało się temu zapobiec. Pamiętajmy, jeśli widzimy, że ktoś wsiada za „kółko” po alkoholu, bądź mamy takie przypuszczenie. Nie czekajmy i reagujmy zgłaszając ten fakt na Policję lub na numer alarmowy 112.

sierż. szt. Emil Gawroński

KPP Inowrocław