Policjanci z komisariatu w Kruszwicy doprowadzili do oskarżyciela zatrzymanego 29-letniego mężczyznę. Usłyszał on zarzut nieudzielenia pomocy tonącemu. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę do trzech lat pozbawienia wolności.

W sobotę (9.09.2023) na jeziorze Gopło doszło do utonięcia. Policja wraz z innymi służbami prowadziła akcję ratunkowo-poszukiwawczą. Tego samego dnia w godzinach wieczornych mężczyzna został odnaleziony. Lekarz stwierdził zgon. Na miejscu policjanci prowadzili działania pod nadzorem prokuratora. W tej sprawie jest prowadzone śledztwo.

Podczas ustalania okoliczności zdarzenia i gromadzenia materiału dowodowego, zostały do sprawy zatrzymane cztery osoby, które również przebywały na tej łodzi. Wczoraj (11.09.2023) oskarżyciel przedstawił zarzut jednemu mężczyźnie. 29-letni mieszkaniec gminy Kruszwica był sternikiem i usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy tonącemu. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Za to przestępstwo grozi kara do trzech lat więzienia.

Policja ponownie kieruje apel do świadków sobotniego zdarzenia, by kontaktowali się z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 47 7528 107 lub całodobowo z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w  Inowrocławiu  numer telefonu 47 7528 210.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu