
W Inowrocławiu rozpoczęły się prace nad nowym programem, który ma na celu poprawę zdrowia psychicznego mieszkańców. Czy to krok w stronę lepszej przyszłości?
- Inowrocław zyskuje nowy program wsparcia psychicznego dla mieszkańców
- Eksperci z Inowrocławia zaangażowani w tworzenie programu
Inowrocław zyskuje nowy program wsparcia psychicznego dla mieszkańców
Dziś w Inowrocławiu odbyło się ważne spotkanie dotyczące Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2025-2030. Wicestarosta Henryk Procek oraz Członek Zarządu Powiatu Andrzej Skrobacki, wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Edukacji, Sportu i Zdrowia Beatą Kowalską, zainaugurowali prace nad powołaniem zespołu koordynującego ten istotny projekt.
Eksperci z Inowrocławia zaangażowani w tworzenie programu
W spotkaniu uczestniczyli również psychologowie oraz pedagodzy ze szkół ponadpodstawowych oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Ich wiedza i doświadczenie będą kluczowe w kształtowaniu skutecznych rozwiązań, które mają na celu wsparcie osób borykających się z problemami zdrowia psychicznego. To nie tylko inicjatywa lokalna, ale także szansa na stworzenie systemu wsparcia, który może stać się wzorem dla innych regionów.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia postępów prac oraz aktywnego udziału w konsultacjach społecznych, które będą miały miejsce w najbliższych miesiącach. To doskonała okazja, aby wyrazić swoje opinie i pomysły dotyczące tego ważnego tematu.
Na podst. Powiat Inowrocławski