• Rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego dlatego stracił prawo jazdy

  W kolizji drogowej na terenie Inowrocławia uczestniczyły trzy pojazdy osobowe. Jadący skodą nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia. Na szczęście nie było poważnie rannych.

 • Współpraca, pomoc i relacje z rówieśnikami

  Policjanci z Inowrocławia na lekcji wychowawczej w Szkole Podstawowej w Górze.

 • Wpadł, gdy przewoził nielegalny towar

  Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zatrzymali 34-letniego mieszkańca Inowrocławia. Zarzuty, jakie usłyszał polegały na przechowywaniu nielegalnego towaru, którego więcej już nie zobaczy. Grozi mu kara grzywny, a nawet więzienia.

 • Policyjne kontrole pod nazwą „Pasy”

  Wczorajszy dzień (14.03) to policyjne działania kontrolne Wydziału Ruchu Drogowego pn. „Pasy” na terenie powiatu inowrocławskiego. Policjanci sprawdzali, czy jadący samochodami, zarówno kierowcy jak i pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

 • Monodram M. Bogdańskiej „Nie lubię pana, Panie Fellini” w reż. Marka Koterskiego - 23 marca

  W sobotę, 23 marca 2019 roku, dokładnie w 25. rocznicę śmierci Guiletty Masiny, włoskiej aktorki filmowej i teatralnej, prywatnie żony Federica Felliniego, Kujawskie Centrum Kultury zaprasza do...

 • Policjanci na obchodach 100. rocznicy inowrocławskiej Wojskowej Komendy Uzupełnień

  Zaproszenie Policji na tak wyjątkowe obchody było okazją do promowania służby i zasad bezpieczeństwa.

 • Ponad „setką” przez Inowrocław

  Za nadmierną prędkość na drodze odpowie 27-letni mężczyzna. W terenie zabudowanym jechał 114 km/h. Został ukarany mandatem karnym i punktami. Stracił prawo jazdy.

 • Za awanturę, groźby i znieważenie policjantów został aresztowany

  Jeden z mieszkańców Pakości, po alkoholu, nie umiał najwyraźniej poskromić swojego temperamentu. Dwukrotnie wszczął awanturę. Po tym jak zniszczył ławkę, groził kobiecie i policjantom, najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu karta do 2 lat więzienia.

 • O służbie w Policji, roli i zadaniach tej formacji

  Na zaproszenie dyrekcji liceum w Kruszwicy, policjantka zaprezentowała, na czym polega ta służba. Adresatami spotkania byli przyszli licealiści.

 • Uczniowie klas III – IV ze Szkoły w Woli Wapowskiej mieli lekcję bezpieczeństwa z policjantką

  Zajęcia dotyczyły korzystania z internetu i świadomości tego, że prawdziwe życie i funkcjonowanie bardzo różni się od tego wirtualnego. To ostatnie może być niebezpieczne.

 • Dzień Kobiet 2019 ze SŁAWOMIREM

  W niedzielę, 10 marca 2019 roku, mieszkańcy, a w szczególności panie, bawiły się na koncercie Sławomira, który wystąpił w hali widowiskowo-sportowej z okazji Dnia Kobiet. Sławomir, gwiazda rock...

 • Inowrocławski kuracjusz wie jak być bezpiecznym

  Pod taką nazwą odbyły się zajęcia przygotowane specjalnie dla kuracjuszy przez policjantki. Mnóstwo wiadomości, ale i pytań oraz dyskusja. Tak wyglądały zajęcia.

 • Policja Paniom z okazji Dnia Kobiet

  Z okazji tegorocznego Dnia Kobiet, inowrocławska Policja zaprosiła do swojej siedziby kobiety, by spędziły wyjątkowo ciekawie swój czas. Było zwiedzanie siedziby, spotkanie z policjantkami i policjantami oraz szereg niespodzianek.

 • Zaczęło się od nieprawidłowego przejścia przez ulicę, a skończyło na więzieniu

  Zdecydowaną reakcją wykazali się policyjni przewodnicy, którzy po tym, jak dostrzegli sprawcę wykroczenia drogowego, byli konsekwentni w działaniu. Tym sposobem poszukiwany, który się ukrywał został zatrzymany i trafi do więzienia.

 • Impreza prozdrowotna „Tits and Pussies – chodzi o zdrowie!

  Stowarzyszenie „Nowa Para Butów” i Kujawskie Centrum Kultury zapraszają na imprezę prozdrowotną o profilu antynowotworowym „TITS and PUSSIES”, która odbędzie się w niedzielę, 24 marca 2019 roku, o...

 • XII Ino-Rock Festival w Teatrze Letnim - 24 sierpnia 2019

  Kujawskie Centrum Kultury i ROCK SERWIS Piotr Kosiński są organizatorami Ino-Rock Festival, imprezy której 12. już edycja odbędzie się w sobotę, 24 sierpnia 2019 roku, w inowrocławskim Teatrze...

 • Spotkanie podróżnicze „Papua Zachodnia. Ostatnie pokolenia

  W piątek, 22 marca 2019 roku, o godz. 17.00 w Niebieskiej Kamienicy KCK (ul. Kasztelańska 22) zagoszczą niezwykli podróżnicy przemierzający świat off-road - Alicja Kubiak i Jan Kurzela - którzy...

 • Malarstwo Elżbiety Makuły-Hajdun w Galerii Miejskiej - od 15 marca

  Kujawskie Centrum Kultury zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Elżbiety Makuły-Hajdun, które odbędzie sie w piątek, 15 marca 2019 roku, o godz. 18.00 w inowrocławskiej Galerii Miejskiej (pl....

 • Wspólnie na rzecz bezpieczeństwa imprez

  W siedzibie inowrocławskiej Policji odbyło się spotkanie z organizatorami imprez oraz przedstawicielami przewoźników. Dyskutowano o tym, jak wspólnie działać, by podczas organizacji i ich przebiegu nie dochodziło do łamania prawa i zakłóceń.

 • Warsztaty z samoprezentacji i wystąpień publicznych

  Jak zaprezentować samego siebie, to co robisz i własne dokonania? Tego właśnie w kontekście profilaktyki społecznej uczyli się uczniowie klasy mundurowej z programem klasy policyjnej. Warsztaty przygotowały i poprowadziły policjantki, które na co dzień realizują takie wystąpienia i działają profilaktycznie.

 • Akcja „Trzeźwy kierujący”

  Wczorajszy dzień (06.03) upłynął pod znakiem policyjnych działań „Trzeźwy kierujący”. Policjanci WRD zatrzymali jedną osobę, która po wypiciu alkoholu wsiadła za kierownicę. Nie ominą jej konsekwencje.