Chłopiec z ubogiej rodziny, który stał się gwiazdą w wieku 20 lat i którego sława sięgnęła na cały świat, Elvis Presley, był pierwszym symbolem nowej kultury młodzieżowej w Stanach Zjednoczonych. ...

Starosta Wiesława Pawłowska otrzymała dziś z prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy tytuł ,,Zasłużony dla sportu w Inowrocławiu”.

W Inowrocławiu odbyły się zmagania o mistrzostwo Powiatu Inowrocławskiego w brydżu sportowym.

Uczennica inowrocławskiej „Budowlanki” Wiktoria Śmieszna z klasy I b, zajęła pierwsze miejsce w konkursie na projekt rabaty "Chryzantemy w moim mieście".

W najbliższy piątek o godzinie 18.00 w Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy Edyty Lasoty.

 • Akcja "Bezpieczny Przejazd" w Batkowie

  Policjanci WRD i pracownicy kolei z Bydgoszczy z Sekcji Eksploatacji Inowrocław przeprowadzili wspólną akcję dla uczestników ruchu.

 • Policja i Straż Miejska dzieciom

  Spartakiada sportu i wiedzy o bezpieczeństwie, którą przygotowały inowrocławskie policjantki i strażniczki miejskie na pierwszy dzień ferii dla tych, którzy są na półkoloniach w Szkole Podstawowej nr 11 w Inowrocławiu.

 • W Filii nr 2 na spotkaniu z Czytelniczkami omawiano powieść „Lewa strona życia” Lisy Genovy. której bohaterką jest Sarah Nickerson, pracująca i ambitna mama. Jej życie zmienia się w jednej ...

  W szczelnie wypełnionej sali inowrocławskiego muzeum wybitny reżyser Krzysztof Zanussi spotkał się z miłośnikami kina.

  „Czułość” to nazwa koncertu noworocznego w inowrocławskim Teatrze Miejskim, w ramach którego wystąpił zespół Słowiki Konopy.

  Inowrocławski "Kasper" poinformował o dotychczasowych wynikach zbiórki dla nauczyciela chemii prof. Henryka Stankiewicza, który zmaga się z ciężką chorobą.

  Cieszymy się, że możemy pogratulować Zuzannie Kozłowskiej z klasy II d oraz Aleksandrze Saja z klasy II b zakwalifikowania się do II etapu Akademickiego Konkursu Języka Rosyjskiego.

  Grupa mieszkańców Inowrocławia z dyrektorem muzeum Marcinem Woźniakiem przemierzała wczoraj w południe ulice miasta śladami Mirona Białoszewskiego.

  W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kruszwicy, zorganizowano turniej tenisa stołowego z udziałem gości z Domu Aniołów Stróżów Caritas. W turnieju udział wzięło łącznie 12 zawodników.

  Uczennice Zespołu Szkół im Jana Pawła II w Kościelcu uczestniczyły w międzyszkolnej wycieczce do Berlina.

 • O bezpieczeństwie w ruchu drogowym, prawach seniora i nie tylko

  Zajęcia z dziedziny profilaktyki poprowadziły policjantki z seniorami Domu Dziennego Pobytu „Życzliwa Przystań” w Inowrocławiu.

 • Gość wczorajszego spotkania- Paweł Sołtys opowiadał jak ważny w jego twórczości jest język i jak wiele uwagi mu poświęca. Kontakty z czytelnikami umożliwiają pisarzowi odkrycie nowych znaczeń historii, które opisuje ...

  Przeczytać w nim można m.in. tekst o suszy w regionie i podjętych działaniach w tym zakresie, o lekcji patriotyzmu, czyli o nocnym marszu z okazji 101. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

  To była pierwsza sesja Rady Powiatu Inowrocławskiego w nowym roku.

 • Konferencja o prawach człowieka

  Przedstawicielka inowrocławskiej policji została zaproszona jako prelegent, aby przedstawić tematykę praw przysługujących zatrzymanym i podejrzanym.

 • Artykuły promocyjne

  logo RSS