• Z przedszkolakami o bezpieczeństwie i zasadach fair-play

  Janikowski dzielnicowy, asp. szt. Waldemar Zwierzyński aktywnie wsparł bieg przedszkolaków „Sprintem do Maratonu”. Policjant uczestniczył w zabezpieczeniu imprezy, oraz spotkał się z małymi biegaczami przed startem, aby omówić zasady bezpieczeństwa.

 • Powiat Inowrocławski przyznał dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane dla obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków niestanowiących własności powiatu.

  W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. generała Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu po raz szósty odbył się konkurs "Czysta energia" skierowany do gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych.

  W Inowrocławiu rozegrano kolejne Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców i Dziewcząt.

  W Domu Pomocy Społecznej w Tarnówku odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Kruszwicy.

  Kolejne popołudnie i wieczór zapowiada się z deszczem i burzami.

 • „Bezpieczny pieszy, bezpieczny rowerzysta”

  Działania WRD na terenie powiatu inowrocławskiego miały na celu ujawnianie wykroczeń popełnianych przez pieszych i rowerzystów oraz wobec nich. Policjantom nie umknęły też przypadki łamania prawa na drodze przez kierowców.

 • Policjanci z Inowrocławia najlepsi w zawodach wędkarskich

  Drużyna inowrocławskich policjantów pokonała wszystkich uczestników zawodów. Nie tylko odłowili najwięcej ryb, ale też wśród nich był ten najlepszy, jeśli chodzi o indywidualny wynik.

 • Młodzi kierowcy przeszli trening polegający na doskonaleniu techniki jazdy (Film)

  Tym razem możliwość doszkalania się mieli kierowcy w wieku do 21 lat. Była okazja, by spotkać się z policjantami, specjalistami z WORD-u i inowrocławskiej szkoły medycznej. Wszystko po to, by na drodze czuć się pewniej i bezpieczniej.

 • W ramach Festiwalu Rytmajino w poniedziałek 20 maja obejrzeliśmy pełnometrażowy film dokumentalny z roku 2004 o zaskakującym eksperymencie kulturalnym i edukacyjnym. Światowej sławy brytyjski dyrygent Filharmoników Berlińskich Simon Rattle objął ...

  Europejska Noc Muzeów w inowrocławskim muzeum zaczęła się już o godzinie 16.00.

  Meteorolodzy znów zapowiadają burze.

 • Koncert Katarzyny Skrzyneckiej w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2019 - 2 czerwca

  W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2 czerwca 2019 roku o godz. 17.30 w muszli koncertowej Parku Solankowego w Inowrocławiu odbędzie się koncert popularnej piosenkarki i aktorki...

 • Policjanci i strażacy wspólnie się szkolą i wymieniają doświadczenia

  Służby te często działają razem na miejscu zdarzeń. Stąd spotkania, by wspólnie dzielić się doświadczeniami i formułować wnioski co do kierowania akcjami na miejscu wydarzeń.

 • Uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu

  Kierowca jadący audi zatrzymał motorowerzystę. Ten ostatni najpierw zajechał drogę audi, a przyczyna takiego zachowania szybko wyszła na jaw. Motorowerzysta miał ponad 2,5 promile alkoholu w organizmie.

 • Policjanci działali na osiedlu po zgłoszeniu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Aplikacja jaką jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ma wpływ na bezpieczeństwo i porządek. Dzięki niemu można niwelować zagrożenia, które są uciążliwe społecznie. Spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym takim niewątpliwie jest.

 • W ramach Festiwalu Rytmajino niedzielnego poranka 19 maja ruszyliśmy spod pętli autobusowej w Mątwach śladami powstańców wielkopolskich, którzy w roku 1919 wyzwalali Inowrocław spod pruskiego zaboru. Zwiedziliśmy mątewskie zabytki, takie ...

  Rano jeszcze trochę padało, kiedy rozpoczął się VII. Kujawski Piknik Śmigłowcowy. Była uroczysta zbiórka z udziałem starosty Wiesławy Pawłowskiej oraz można było już oglądać popisy lotnicze i sprzęt.

  logo RSS