W czwartek 14 listopada w Filii nr 1 w ramach Klubu Aktywnego Seniora świętowano Dzień Seniora. Gościem specjalnym imprezy był Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza, który osobiście złożył seniorom życzenia ...

Nazywa się „Leśna kraina” i jest bardzo przyjazne maluchom. W piątek otwarto je w Dąbrowie Biskupiej.

Wielu mieszkańców Pakości i okolic może korzystać od kilkunastu dni z półki, na której zostawiane są używane, ale czyste i nieuszkodzone znicze. To pomysł Stowarzyszenia Firm Miasta i Gminy Pakość.

W ramach działań z zakresu doradztwa zawodowego, grupa uczniów Zespołu Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych w siedzibie firmy "PlastMar" w Balczewie.

Po raz siódmy odbył się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym im. Polskich Olimpijczyków w Kruszwicy VII Szkolny konkurs ekologiczno-przyrodniczy „Z przyrodą na Ty”.

Stało się już tradycją, że w połowie listopada w ramach obchodów Światowego Dnia GIS-u uczniowie Budowlanki uczestniczą w wycieczce tematycznej z zakresu geodezji.

 • Kujawskie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty barbórkowe i konkurs plastyczny

  Warsztaty barbórkowe, tematyczny konkurs plastyczny, biesiada górnicza. Te i wiele innych bezpłatnych atrakcji dla najmłodszych przygotowało z okazji zbliżającego się święta górników – Kujawskie...

 • Podczas weekendu na drogach powiatu inowrocławskiego

  Policjanci podczas kontroli ujawnili nietrzeźwych kierujących. Były też przypadki, że interweniowali w związku z kolizjami, do których doszło, a ich uczestnicy jak się okazało wcześniej pili alkohol. Wszystkie te osoby będą musiały odpowiedzieć za swoje zachowanie na drodze. Niektórzy nawet za spowodowanie kolizji i nie tylko.

 • W stulecie urodzin Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, jednego z największych pisarzy polskich XX w., więźnia gułagu, żołnierza, uczestnika walk o Monte Cassino, autora m.in. “Innego świata”, “Dziennika pisanego nocą”, w Saloniku Literacko-Artystycznym ...

  Jak uniknąć pułapek związanych z przestępczym werbowaniem ludzi do pracy? Co powinno zwrócić uwagę, by nie wpaść w ręce siatki zajmującej się handlem ludźmi? Na te pytanie odpowiedzi udzielali policjanci z Inowrocławia podczas spotkania w Powiatowym Urzędzie Pracy.

  Ruszyły zajęcia w ramach nowych projektów edukacyjnych Powiatu Inowrocławskiego. Są one współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu Powiatu Inowrocławskiego i będą realizowane do 30 czerwca 2020 r. Ich koszt to blisko 1,5 miliona złotych, z czego 85 procent to dofinansowanie.

  Z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę międzyklasowa grupa uczniów inowrocławskiego „Kaspra”, prowadzona przez nauczycielkę historii Elżbietę Ratańską wystawiła okolicznościową wiązankę słowno-muzyczną "Pociąg do wolności".

  Dziś ukazał się nowy numer Tygodnika Informacyjnego Powiatu, Miast i Gmin. Znajdziecie materiał o pasjonujących zajęciach, w których mogą uczestniczyć Wasze dzieci dzięki wdrożonym projektom unijnym.

  Mogą wziąć w nim udział osoby, które posiadają już prawo jazdy, a chciałyby skorzystać z fachowej pomocy i treningu praktycznego. Szkolenie będzie odbywało się na pojazdach WORD-u.

  Uczniowie, absolwenci i opiekunowie z Zespołu Szkół w Kościelcu oraz szkoły w Bielicach pojechali na targi Agritechnica w Hanowerze.

 • Przejażdżka samochodem zakończyła się zatrzymaniem w policyjnym areszcie i zarzutami

  Dziwny sposób jazdy opla zwrócił uwagę innego uczestnika ruchu, który natychmiast powiadomił o tym Policję. I dobrze, bo dzięki temu w ręce policji trafił pirat drogowy. 21-letni mieszkaniec Pakości odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień i spowodowanie kolizji drogowej.

 • Na ostatnim spotkaniu„brydżystów”, gracze szczegółowo analizowali rozgrywki. Nie zabrakło też dobrego humoru uczestników. Kolejne spotkanie sekcji brydżowej KARO zaplanowano na 19 listopada o godzinie 16.00. Zapraszamy wszystkich chętnych! Wstęp wolny.

  Ekipa Zespołu Szkół Ekonomiczno-Logistycznych w Inowrocławiu wywalczyła ponownie, po rocznej przerwie, Mistrzostwo Powiatu Inowrocławskiego Szkół Ponadpodstawowych w piłce ręcznej chłopców.

  W sobotę, 23 listopada o godz. 12.00 inowrocławskim Muzeum im. Jana Kasprowicza odbędzie się spotkanie z kolekcjonerem Antonim Michalakiem, który autorsko oprowadzi po wystawie oraz opowie o swojej pasji.

  Artykuły promocyjne

  logo RSS