Na zaproszenie dyrekcji liceum w Kruszwicy, policjantka zaprezentowała, na czym polega ta służba. Adresatami spotkania byli przyszli licealiści.

W poszczególnych szkołach organizowane są tak zwane „drzwi otwarte”, dotyczące naborów uczniów. Mł. asp. Mariola Witoń została zaproszona do Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kruszwicy. Tam również zawitali uczniowie klas ósmych, którzy rozeznają się gdzie dalej kontynuować naukę.

Policjantka mówiąc młodym ludziom o planowaniu przyszłości, starała się zainteresować ich na przykład służbą w Policji. Dlatego zaprezentowała wiadomości na temat roli i zadań realizowanych przez Policję, poszczególnych pionów oraz wydziałów. Podczas spotkania nie brakowało pytań i ciekawych przykładów zdarzeń, które wymagają reakcji oraz interwencji policjantów.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.