Policja Inowrocław: Inowrocławscy policjanci pomogli sędziwemu Seniorowi dotrzeć do domu
Pomagać można na wiele sposobów. Ważne, by kierować się w służbie i życiu empatią, co pokazali policjanci z inowrocławskiej patrolówki. Wybawili sędziwego Seniora z trudnej dla niego i niespodziewanej sytuacji.
Policyjny patrol wczoraj (13.05.19) jechał ul. Dworcową w Inowrocławiu. Zatrzymał się w tym rejonie przed pasami, by przepuścić pieszych. Zebrę” pokonywał w tym czasie starszy mężczyzna, podpierający się kulą ortopedyczną, który zwrócił się do policjantów o pomoc. Sprawiał wrażenie wystraszonego i zmęczonego. Powiedział, że nie jest w stanie dotrzeć o własnych siłach do domu w centrum miasta. Tłumaczył, że wybrał się na spacer, ale przecenił swoje możliwości, a nogi, z racji wieku, odmówiły mu zwyczajnie posłuszeństwa.
Sędziwemu Seniorowi mundurowi pomogli wsiąść do radiowozu, gdzie złapał oddech”. Policjanci odwieźli mężczyznę pod wskazany adres i odprowadzili do mieszkania, za co gorąco im podziękował.
Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka
Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu,
inowroclaw.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/
inowroclaw.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb9/informacje/wiadomosci/97333,Inowroclawscy-policjanci-pomogli-sedziwemu-Seniorowi-dotrzec-do-domu.html
Autor: krystian