Policjanci z Inowrocławia i funkcjonariusze KAS ujawnili miejsce, gdzie odbywał się zabroniony proceder. Zabezpieczone zostały maszyny, a osoby zajmujące się tym rodzajem przestępczości poniosą konsekwencje.

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją uzyskali informację o działającym w Inowrocławiu punkcie z komputerami. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie podejrzenia prowadzenia w tym miejscu nielegalnych gier hazardowych.

Dwa dni temu (24.06) służby wkroczyły w wytypowane miejsce. Policjanci wraz z funkcjonariuszami KAS - IV Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku Kujawsko Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu Delegatura w Bydgoszczy, przeszukali lokal. Tam zabezpieczyli cztery urządzenia służące do prowadzenia działalności niezgodnej z przepisami ustawy o grach  hazardowych. Do sprawy został przesłuchany jeden z graczy oraz osoba, która obsługiwała urządzenia.

Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu. Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi również odpowiedzialność karna skarbowa, czyli grzywna, kara pozbawienia wolności do laty 3 lub obie te kary łącznie. Warto dodać, że sprawa tego typu jest kolejną.

W kwietniu bowiem w tym samym miejscu służby również namierzyły przestępczy proceder i zlikwidowały go.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka