Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Inowrocław

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej wyprawili się do Zakładu Energetyki Cieplnej w Inowrocławiu.

W „Ekostrefie”  młodzież poznała funkcje zakładu, którego statutową działalnością jest produkcja, przesył i dystrybucja energii cieplnej na terenie miasta. Uczniowie  mieli okazję poznać i zobaczyć działanie wymiennikowego węzła cieplnego, który działa na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

 

 

Uczniowie zobaczyli między innymi halę  z taśmociągami podającymi miał węglowy, pomieszczenia ciepłowni z kotłami do podgrzewania wody. Odwiedzili sterownię i poznali zasady pracy i kontroli urządzeń obsługujących nasze miasto.

Ponadto młodzież uzyskała wiele cennych wiadomości na tematy: oczyszczania gazów „wydychanych" przez komin, który nieprzypadkowo jest wysoki, instalowania filtrów ograniczających emisję pyłów, a także dowiedzieli się o normach ilości substancji, które mogą przedostawać się do atmosfery.

Poznali też plany rozwoju zakładu, które mają na celu ograniczenie zużycia miału węglowego na rzecz odnawialnych źródeł energii tj. Fotowoltaika Inowrocław i montażu pomp ciepła. Budowa dotyczy pilotażowej ekologicznej i badawczej instalacji na potrzeby ciepłej wody użytkowej dla dzielnicy Mątwy.