W inowrocławskim Centrum Kształcenia Zawodowego trwa kurs spawania elektrycznego łukowego elektrodą topliwą w osłonie gazów aktywnych. Projekt jest skierowany do uczniów Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych.

Przystąpiło do niego 10 osób, które mogą się pochwalić odpowiednimi wynikami w nauce i co najmniej bardzo dobrym zachowaniem. Niebawem rozpocznie się kolejna edycja kursu dla uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Inowrocławiu.

Kurs jest w całości sfinansowany ze środków unijnych i Powiatu Inowrocławskiego w ramach programu „Twoja wiedza - Twoja przyszłość III”, w związku z tym uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów szkolenia.

Jest to znakomity sposób na przygotowanie przyszłych wysoko wykwalifikowanych fachowców do pracy. O wysokiej jakości kształcenia może świadczyć liczba godzin, na który składa się kurs: 30 godzin zajęć teoretycznych, 120 godzin ćwiczeń praktycznych oraz fakt, że zajęcia prowadzone są przez profesjonalną, doświadczoną kadrę.

Zajęcia prowadzone są w specjalnie do tego przystosowanej 10-stanowiskowej pracowni, która wyposażona jest w następujący sprzęt:

  1. Spawarki „Genesis”, na których można prowadzić zajęcia oraz kursy metodą 111-MMA spawanie elektryczne elektrodą otuloną oraz metodą TIG-141 w osłonie gazu „Argon”. Jest to urządzenie dwufunkcyjnej pracy.
  2. Półautomat spawalniczy „Bester”, na których prowadzimy zajęcia oraz kursy w metodzie 135-MAG w osłonie gazu CO2.

Szkoła posiada również wyposażenie do prowadzenia zajęć i kursów w metodzie 311 (spawanie gazowe).

Spawalnia posiada podstawowy sprzęt techniczny do prowadzenia zajęć oraz kursów w czterech metodach spawalniczych.

Kurs potrwa do 28 lutego i zakończy się egzaminem zewnętrznym. Uczestnicy otrzymają świadectwo jego ukończenia oraz prestiżowy Certyfikat Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach i książeczkę spawacza. Unikalne umiejętności uzyskane na kursie pozwolą z pewnością uzyskać zatrudnienie, a nawet kontynuować naukę na studiach wyższych związanych z szeroko pojętymi technologiami spawalniczymi.