Policja Inowrocław: O bezpieczeństwie nie było mowy
Praktycznie na pustej drodze doszło do kolizji. Kierowca forda uderzył w tył opla, bo chyba go nie zauważył. Przyczyn jest raczej kilka.
Do zdarzenia doszło (2.05) przed godz. 6.00 na ul. Laubitza w Inowrocławiu. Interwencję na miejscu zdarzenia prowadzili policjanci patrolówki i WRD. Z ustaleń wynikało, że kierujący fordem 53-letni mężczyzna, uderzył w tył samochodu opel, gdy ten zatrzymał się przed czerwonym światłem. Nikomu z kierowców i pasażerowi nic się nie stało.
Policjanci, którzy wyjaśniali przyczyny kolizji i towarzyszące jej okoliczności, badali oczywiście stan trzeźwości uczestników. U kierowcy forda stwierdzili 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ten kierowca również złamał przepisy jeszcze w inny sposób. Do sierpnia 2022 roku ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.
Teraz będzie musiał ponieść konsekwencje kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, złamanie sądowego zakazu oraz spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu kara więzienia do 5 lat.
Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka
Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu,
inowroclaw.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/
inowroclaw.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb9/informacje/wiadomosci/107324,O-bezpieczenstwie-nie-bylo-mowy.html
Autor: krystian

