Powiat Inowrocław: Wakacje w muzeum

2 min czytania

W ramach cyklu Spotkania z kulturą wczesnośredniowieczną” w inowrocławskim muzeum odbędzie się cykl spotkań dla dzieci i młodzieży.

Mają one na celu nie tylko przybliżenie kultury wieków wczesnego średniowiecza, ale też uświadomienie jak wiele nas łączy z przeszłością, jak nadal aktualne są pomysły, umiejętności ludzi żyjących wieki temu.

- Obalimy też kilka mitów powielanych przez gry, telewizję. Pokażemy, że historia to nie tylko książki i daty, ale też ciekawa forma aktywnego spędzania czasu wolnego, hobby a często sposób na życie zapewnia dyrektor Muzeum im. Jana Kasprowicza, Marcin Woźniak.

Na 12 lipca zaplanowano Spotkanie z łowcą”. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak zdobywano pożywienie we wczesnym średniowieczu, poznają odpowiedź na pytanie czym jest trop a czym ślad zwierząt.

26 lipca odbędzie się Spotkanie z wojem”, na którym uczestnicy zobaczą jak wyglądało uzbrojenie woja, jaka broń najczęściej pojawiała się na polach bitew, poznają budowę miecza, topora, łuku. Najodważniejsi staną w szranki o tytuł najdzielniejszego woja (przeciąganie liny, strzelanie z łuku, walka na miecze - bezpieczne piankowe).

16 sierpnia zaplanowano Spotkanie z rzemieślnikiem”, podczas którego pokazane zostanie jak tkano na krajkach, jak wyplatać sznurki na lucecie, czy zrobić paciorki z modeliny na wzór oryginalnych szklanych paciorków z epoki.

Spotkania odbędą się na terenie Muzeum im Jana Kasprowicza w Inowrocławiu przy ul. Solankowej 33. Liczba miejsc jest ograniczona, a obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna (pod nr tel. 52-357-58-73) lub osobista.

Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu,

inowroclaw.powiat.pl/contents/content/10/7712

Autor: krystian