Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Inowrocław

Policjanci inowrocławskiej „drogówki” i pracownicy kolei przeprowadzili kolejną już letnią akcję w rejonie przejazdu klejowego na terenie powiatu inowrocławskiego. To akcja prewencyjno-edukacyjna pod nazwą „Bezpieczny Piątek”, która jest prowadzona w ramach kampanii „Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko”. Ma ona na celu zapobieganie wypadkom.

Służby nie poprzestają na uświadamianiu, że pociąg to poważne zagrożenie, gdy dojdzie do zderzenia z pojazdem. Kierowca, pasażer, czy pieszy ma nikłe szanse na przeżycie. Stąd kolejna akcja w powiecie inowrocławskim. Tym razem służby „pod lupę” wzięły przejazd kolejowy w miejscowości Broniewice gmina Janikowo.

Dziś (23.07) patrole ruchu drogowego i pracownicy kolei spotkali się w rejonie tego przejazdu. Prowadząc wspólne działania, policjanci ujawnili dwóch kierujących, którzy wjechali na przejazd przy „czerwonym świetle”. Tym razem skończyło się na policyjnym pouczeniu i rozmowie. Jeśli ktoś z kierowców tak postępuje i nie zważa na znaki niech pamięta. Uwaga na pociąg, bo wtedy…

Pracownicy kolei wręczali uczestnikom ruchu tematyczne materiały promujące, z którymi warto się zapoznać.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu