Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Inowrocław

Uczniów Akademii Szkolnictwa „AS” w Inowrocławiu odwiedzili policjanci. Wszystko w trosce o to, by pamiętali jak postępować na rzecz własnego bezpieczeństwa.

Dziś (24.11) dzielnicowy asp. Damian Kacprzak z uczniami szkoły ponadpodstawowej omówił przepisy wynikające z obostrzeń epidemicznych. Wymienił miejsca, gdzie należy nosić maseczkę i omówił co grozi gdy ktoś przepisy te bagatelizuje.

Z uwagi na to, że uczniowie są uczestnikami ruchu drogowego, wspomniał o przekraczaniu jezdni w miejscach do tego przeznaczonych. Nowelizacja przepisów spowodowała, że niektórzy piesi wchodzą na pasy nawet nie rozglądając się, bo uważają, że mają bezwzględnie pierwszeństwo. To duży błąd. Zawsze warto się rozejrzeć i ocenić sytuację na drodze. Inaczej grozi to wypadkiem.

Następnie asp. szt. Izabella Drobniecka dyskutowała z młodzieżą o problematyce hejtu i tego czym on jest, jakie niesie ze sobą skutki, konsekwencje i jak mu przeciwdziałać. Wiele wątpliwości rozwiała uczniom prezentacja, która zawierała formy i metody hejtu oraz jak się przed nim  bronić.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu