Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Inowrocław

Zapraszamy do mobilnej pracowni mammograficznej, która odwiedzi w grudniu Powiat Inowrocławski.

 

13 grudnia panie będą mogły zbadać się w godzinach od 10.00 do 17.00  przy markecie Kaufland przy ul. Poznańskiej w Inowrocławiu, a dzień później od 9.00 do 16.00  na parkingu przy Mysiej Wieży w Kruszwicy.

Programem nie są objęte panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie jest bezpłatne, finansowana przez NFZ  i nie wymaga skierowania lekarskiego. Prosimy o rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni Lux Med.

Mimo, że  mammografia jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia i najskuteczniejszym badaniem przesiewowym u kobiet w przedziale wiekowym 50–69 lat, w 2021 roku z bezpłatnych badań mammograficznych skorzystało zaledwie niewiele ponad 34 % uprawnionych pań. Pamiętajmy: Wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.