Piękna tam na dole. Jak może pomóc ginekologia estetyczna?

3 min czytania
Piękna tam na dole. Jak może pomóc ginekologia estetyczna?

Piękna tam na dole. Jak może pomóc ginekologia estetyczna?

Zadaniem ginekologii estetycznej jest nie tylko poprawa wyglądu intymnych stref kobiecego ciała. Głównym celem tej dziedzin medycyny estetycznej jest poprawa komfortu życia i codziennego funkcjonowania kobiety. Przedstawiamy najpopularniejsze zabiegi ginekologii estetycznej.

Czym jest ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem dolegliwości intymnych. Główną przyczyną problemów estetycznych w obrębie kobiecych miejsc intymnych, są porody siłami naturalnymi, które powodują uszkodzenia krocza i rozciągnięcie śluzówka pochwy. Ale nie tylko. Na zmniejszenie komfortu intymnego wpływa też wiek i zmiany hormonalne, zachodzące podczas menopauzy. Wraz z wiekiem zwiększa się ryzyko wystąpienia suchości pochwy, wysiłkowego nietrzymania moczu. Niektóre panie mają też wrodzone defekty anatomiczne, które istnieją u nich od urodzenia. Ginekologia estetyczna odpowiada również na takie problemy. Różnego rodzaju defekty intymne często wiążą się z dyskomfortem podczas współżycia i codziennego funkcjonowania.

Laserowa rewitalizacja pochwy

Rewitalizacja pochwy przy pomocy lasera Fotona to zabieg, z którego skorzystasz m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Obkurczenie pochwy i poprawa jej nawilżenia następuje dzięki działaniu lasera frakcyjnego na śluzówkę pochwy. Lekarz umieszcza głowicę lasera w specjalnej, jednorazowej tulei, na którą dla komfortu pacjentki nakładany jest specjalny olejek. Następnie lekarz wprowadza głowicę do pochwy i rozpoczyna frakcjonowanie światłem lasera, rozpoczynając od ujścia szyjki macicy i wycofując ją ruchem kołowym, aż do ujścia pochwy. Precyzyjne, regularne frakcjonowanie powoduje równomierne obkurczenie i regenerację struktury tkankowej.

Działanie lasera polega na obkurczeniu mięśniówki pochwy i namnożeniu włókien kolagenowych, co przywraca elastyczność i naturalną sprawność tkanek. Następuje również poprawa nawilżenia i ukrwienia śluzówki pochwy. Zabieg niweluje także problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Po laserowym obkurczeniu pochwy znacząco poprawia się komfort życia intymnego, co wpływa na ogólną poprawę samopoczucia i pewności siebie. Doznania podczas stosunków intymnych stają się intensywniejsze. Dla uzyskania optymalnych efektów ten zabieg ginekologii estetycznej należy wykonywać w serii trzech sesji, oddzielonych od siebie czterotygodniowymi odstępami.

Radiofalowe obkurczanie pochwy

Obkurczanie pochwy falami radiowymi EVA trwa około 20 minut i jest całkowicie bezbolesne. To najnowszej generacji metoda z zakresu ginekologii estetycznej , wykorzystująca radiofrekwencję QuadriPolarną. Na skutek działania fal radiowych następuje termiczne pobudzenie fibroblastów w strukturach podskórnych i skórnych, prowadząc do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Wytworzona podczas zabiegu energia cieplna powoduje rozgrzanie, wywołując zwiększenie przepływu krwi i pobudzenie unerwionych tkanek. Fale docierają do głębokich warstw tkanki sromu i pochwy. Dlatego podczas zabiegu można dodatkowo wykonać aplikację wybranych substancji aktywnych, wspomagających funkcjonowanie śluzówki pochwy, np. kwasu hialuronowego, który działa nawilżająco.

Zabieg dedykowany jest kobietom, cierpiącym na rozluźnienie pochwy po porodzie, a także paniom, które są w okresie okołomenopauzalnym. Pomaga w leczeniu takich dolegliwości, jak:

  • suchość pochwy,
  • dyspareunia,
  • uczucie swędzenia i pieczenia,
  • podrażnienie w obszarze pochwy i sromu,
  • nawracające zapalenie pochwy lub pęcherza,
  • łagodne wysiłkowe nietrzymanie moczu,
  • zmniejszona czułość,
  • starzenie się pochwy.

Radiofalowe obkurczanie pochwy jest niezwykle łagodne i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Pacjentka może powrócić do wszelkich aktywności życiowych i seksualnych bezpośrednio po zakończeniu zabiegu.

W razie innych pytań, dotyczących ginekologii estetycznej , zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Autor: Zewnętrzny materiał partnerski

inowroclawskie_kf