Policja Inowrocław: Dzielnicowy i dzieci seniorom

1 min czytania

Policjant z janikowskiego komisariatu asp. szt. Krzysztof Filipczak odwiedził seniorów. Była pogadanka i upominki od dzieci i młodzieży.

Spotkanie, w którym wziął udział janikowski dzielnicowy asp. szt. Krzysztof Filipczak miało wymiar edukacyjny. Policjant omówił zasady dotyczące zakupów szczególnie w tym przedświątecznym czasie i zwrócił uwagę na tak zwanych domokrążców. Ci ostatni próbują różnych bowiem metod, by dostać się do mieszkania. A wtedy to już często krok od kradzieży.

Dzielnicowy przypomniał seniorkom o tym, że nadal przestępcy posługują się metodą na wnuczka, na policjanta”. Radził jak uchronić się od takich przypadków.

Tematyka spotkania dotyczyła także bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Piesi mimo pewnych uprawnień mają również obowiązki. Chcąc przekroczyć jezdnię trzeba się dokładnie rozejrzeć.

Seniorki zostały przez dzielnicowego obdarowane pracami rysunkowymi dzieci i młodzieży, którzy uczestniczyli w konkursie Mikołaj w mundurze”. Zgodnie z regulaminem konkursu bowiem wszystkie nadesłane prace są dedykowane seniorom na znak tego, że młodsze pokolenie i służby troszczą się o seniorów.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu,

inowroclaw.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb9/informacje/wiadomosci/121830,Dzielnicowy-i-dzieci-seniorom.html

Autor: krystian