Policjanci z Gniewkowa na jednej z ulic miasta zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. U 18-latka funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie blisko 120 gramów używek. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jakiś czas temu gniewkowscy policjanci uzyskali informację o mężczyźnie uwikłanym w narkotyki. Gromadzili ustalenia na ten temat i gdy namierzyli konkretnego mieszkańca Gniewkowa przystąpili do realizacji sprawy. 18-latek wpadł w ręce policjantów w miniony piątek 08.04.22) na jednej z ulic miasta.

Sprawdzenie tego co miał przy sobie dowiodło, że jest wplątany w narkotykowy proceder. Mężczyzna miał w kieszeniach blisko 13 gramów białego proszku i ziela konopi. W mieszkaniu natomiast miał znacznie więcej tego rodzaju środków. Policjanci podczas przeszukania zabezpieczyli u niego dodatkowo ponad 100 gramów. Narkotester potwierdził, że to substancje zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, a mianowicie: amfetamina i marihuana.

Młody mieszkaniec Gniewkowa został zatrzymany i przesłuchany w charakterze podejrzanego. Zarzuty jakie usłyszał to posiadanie znacznych ilości narkotyków. Następnego dnia (9.04.22) policjanci doprowadzili go do oskarżyciela. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem co oznacza, że do czasu rozprawy ma obowiązek stawiania się kilka razy w tygodniu do gniewkowskiego komisariatu. Ma również zakaz opuszczania kraju. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mężczyźnie do 10 lat więzienia.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu