Inowrocławska policja podczas służby na terenie miasta patroluje również tereny, gdzie można odpocząć wśród zieleni. Bywa, że w takich miejscach jest picie „pod chmurką”, czy zaśmiecanie oraz awantury.

Pogoda sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu. Jednak nie wszyscy dbają o to, by takie miejsca jak lokalne zieleńce wyglądały schludnie. Zdarzają się sygnały o zaśmiecaniu, awanturach, czy piciu alkoholu w miejscach publicznych. Policjanci interweniują, gdy mają takie zgłoszenia, ale też prewencyjnie je sprawdzają. Wczoraj (16.05) policjanci „patrolówki” późnym popołudniem sprawdzali teren wokół rąbińskiego stawku.

Za picie alkoholu na ławkach w parku grozi mandat karny lub wniosek do sądu o ukaranie. Zdarza się, że ci, którzy spożywają alkohol rzucają butelki, puszki i zostawiają bałagan. Na to także zwracają uwagę patrole.

Warto pamiętać, że nadal funkcjonuje policyjne narzędzie takie jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wśród wymienionych kilkudziesięciu sygnałów, są między innymi też takie: spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, akty wandalizmu, dzikie wysypiska śmieci, niszczenie zieleni. Zaznaczenie sygnałów na Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa uruchamia procedurę policyjnej weryfikacji. Oznacza to, że w takie miejsce pojedzie patrol i sprawdzi je. Osoby, które łamią przepisy poniosą konsekwencje.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu