Tak też było w przypadku policyjnych działań na terenie Kruszwicy. Przeprowadzili je miejscowi policjanci. Są już akty oskarżenia dla dwóch mężczyzn.

W styczniu tego roku kruszwiccy policjanci podjęli kontrolę mężczyzn, którzy siedzieli w oplu zaparkowanym na terenie gminy. Wówczas u 20-letniego pasażera pojazdu patrol ujawnił dwa woreczki z białymi kryształami o wadze ponad pięć gram oraz wagę do narkotyków. Badanie substancji wykazało w składzie substancje zabronione przepisami. Praca nad sprawą doprowadziła policjantów do tego, że ten sam mieszkaniec gminy Kruszwica nie tylko posiadał narkotyki, ale też udostępniał je innym, w tym osobom małoletnim. Robił to oczywiście dla zarobku. Dlatego usłyszał zarzut posiadania i udzielania używek innym.

Rozwój w postępowaniu skutkował też ustaleniem kolejnej osoby, która była uwikłana w proceder narkotykowy na terenie gminy Kruszwica. To 18-letni mężczyzna, który nie tylko sam jeszcze jako małoletni posiadał zabronione środki, ale też po ich zakupie ułatwił dostęp kolejnym osobom.

Policjanci zgromadzili obszerne dowody w sprawie i na tym etapie zakończyli postępowanie. Wobec 18 i 20-latka są już akty oskarżenia, a to oznacza, że będą musieli ponieść konsekwencje swojego zachowania. Oskarżyciel wnioskował, aby wobec 18-latka sąd zdecydował o ograniczeniu wolności z obowiązkiem wykonania nieodpłatnej pracy na cele społeczne. Starszy z mężczyzn musi liczyć się z tym, że wyrok jaki może usłyszeć to trzy lata więzienia.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu