Inowrocławski „Chemik” kształci uczniów z zakresu policyjnych przedmiotów. By mogli zaczerpnąć wiedzy o służbie w mundurze u źródła, młodzież odwiedziła siedzibę policjantów.

Ostatnio do Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu zawitali uczniowie szkoły ponadpodstawowej. W klasie pierwszej z elementami nauki przedmiotów policyjnych są dziewczęta i chłopcy. Celem ich wizyty było poznanie zadań jakie realizuje policja. Policjanci natomiast poprzez to spotkanie propagowali to, że warto wstąpić do tej służby.

Podczas spotkania policjanci przekazali im podstawową wiedzę o znaczących dla każdego uczestnika ruchu drogowego przepisach. Młodzież miała okazję obejrzeć sprzęt jakim, dysponuje „drogówka” i zadawać pytania specjaliście w tej dziedzinie. Ponadto z uwagi na to, że młodzi ludzie biorą udział jako widzowie w imprezach plenerowych, sportowych i koncertach, o zabezpieczeniu takowych mówił im policjant zajmujący się tym zagadnieniem. Policjantki natomiast tuż przed wakacjami, wspominały uczniom o odpowiedzialności za zachowanie, używkach i prawach człowieka oraz hejcie i cyberprzemocy.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu