Celem przedsięwzięcia było to, aby rozwijać świadomość własnych praw, poznać swoje możliwości i ograniczenia oraz normy regulujące życiem człowieka. Również to, by zaangażować młodzież w problemy swojego środowiska i rozwijać ich poczucie odpowiedzialności za rozwój własny.

Konkurs organizowali:  Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Inowrocławiu i Szkoła Podstawowa w Gąskach. Do współpracy w przedsięwzięciu byli zaproszeni: Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Gniewkowie. Honorowy patronat objął Wójt Gminy Inowrocław, Burmistrz Gniewkowa i Prezydent Inowrocławia. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VI -VIII szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego, którzy mogli przygotować prezentację lub nagrać film.

Tematyka konkursu: 1. Dobro dziecka dobrem nadrzędnym. Jak rodzice i instytucje dbają o „interes” dziecka? 2. Miłość i bezpieczeństwo dziecka w rodzinie. Jaką rolę odgrywają rodzice i społeczeństwo w rozwoju osobowości dziecka? 3. Dobro dziecka dobrem bliźniego. Jak chronić dziecko przed dyskryminacją? Na konkurs napłynęło 5 filmów i 22 prezentacje.

W kategorii film nagrodzeni zostali:  I miejsce Jakub Kaczmarek i Wojciech Tomczewski - Szkoła Podstawowa w Złotnikach Kujawskich, II miejsce Julia Fortuna i Michalina Dzierżawska - Szkoła Podstawowa nr 8 w Inowrocławiu, III miejsce Urszula Kubiak i Hanna Sadowska - Szkoła Podstawowa w Złotnikach Kujawskich.

W kategorii prezentacja zwyciężyli: I miejsce Wiktor Drogowski - Szkoła Podstawowa nr 14 w Inowrocławiu, II miejsce Dominika Wojdacz - Szkoła Podstawowa nr 11 w Inowrocławiu, III miejsce Zuzanna Skrzyńska - Szkoła Podstawowa w Kościelcu.

Wyróżnienia odebrali: Julia Pindel  i Maksymilian Kupiszewski - Szkoła Podstawowa w Sławsku Wielkim, Maja Szwagrzyk - Szkoła Podstawowa w Murzynnie, Weronika Pacholska i Zofia Pijanowska - Szkoła Podstawowa w Wierzchosławicach.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu